Göztepe
Viraja Yaklaşırken
19 Nisan 2008
0

Göztepe tarihinin en kritik günlerine yaklaşıyoruz. Serzenişlerinizi duyar gibi oluyorum. Her saniyesi başarı ve gurur kaynakları ile dolu 83 yıllık Göztepe’mizin en kritik zamanlarını nasıl olurda amatörden çıkmak olarak belirlersin diyorsunuz. Evet, bu olayı bir ligde şampiyon olma bir gruptan çıkma bir maç kazanma bir maç kaybetme olarak görürseniz haklısınız ama bu böyle değil.

Bu seneki başarıyı, bu seneki şampiyonluğu ben 30 Ağustos Meydan muharebesine benzetiyorum. Yok, edilmeye çalışılan el birliği ile içeriden dışarıdan sömürülen yıllarca başarı ile temsil ettiği şehrinin tüm öğeleri tarafından göz ardı edilen, camiası tarafından hor görülen, medya tarafından yokmuş gibi davranılan, her koşul ve platformda zarar gören bir olgunun tekrar ayağa kalkışı olarak görüyorum.

Bu seneki başarı net bir mesajdır. Sizler evet sizler ne yaparsanız yapın isterseniz her sene küme düşürün, ister kulüp binamı çürütün, ister tesislerime el koyun, ister transfer yasağı koyun, ister taraftarlarımı coplayın, ister mağazalarımı kebapçı yapın, ister beni amatöre düşürün, ister futbolcularımı el altından satın, ister sitelerinizden adımı silin, ister beni amatöre gönderin, ister genel kurullarımdan kaçın, ister genel kurullarıma arabalar getirin, ister spor salonlarımı bana vermeyin, ister …. İster ….. ister…… ,

BENİ YOK EDEMEZSİNİZ BEN GENE BURADAYIM GENE KARŞINIZDAYIM DİMDİK VE PIRIL PIRIL

İşte bu yüzden ki önümüzdeki günler Göztepe tarihinin en kritik virajı ve bu virajdan da el birliği ile döneceğiz ve arkamıza bakıp el sallayacağız. Bu hiç kolay olmayacak nasılsa Altınbaş halleder, nasılsa ilk maçlarda bir şey olmaz son maça gideriz, nasılsa bir şekilde olur demeden her maçın her saniyenin her dakikanın önemini ve kıymetini bilerek bize ne getireceğini ne götüreceğinin farkında olarak hareket edecek el birliği ile kulübümüzü yeniden profesyonel yapacağız.

Voleybolcularımız İnönü savaşını kazandı. Ne demişti ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü’ye “Siz orada sadece düşmanı değil bir ulusun makus giden talihini de yendiniz” Voleybolcularımızda şampiyon olarak, İnönü savaşını kazanarak Göztepe’mizin makus giden talihini yendiler.

Şimdi sıra geldi Meydan Muharebesini kazanmaya, Meydan muharebesi nasıl kazanılır. Ancak ve ancak top yekun en küçüğünden en büyüğüne en zengininden en fakirine en zekisinden en safına en uniforce’undan en hizmetderneğine en Yalısından En 1925 ine en efsanesinden en yenisine en altınbaşından en alpetine en ismail hakkısınden en imamına en çağatayından en sinanına en yılmaz özdilinden en aydın erginine en diyadininden en erkanına en ceyhunundan en hasanına en kral ümidinden en eşkiyasına hatta en gürselinden en artunerine en atalayından en esat babasına el ele kol kola tek bir yürek tek bir nefes bu beş maçı

ALACAĞIZ SÖKE SÖKE BASA BASA ALACAĞIZ.

Ve 14 raund yumruk yiyen boksör gibi ayağa kalkıp şöyle bir gülümseyip diyeceğiz ki

Sen yıllardır vuruyorsun düşüremedin avans bitti sıra bizde

KORU KENDİNİ !!!!!

Alayına İsyan İnadına Göztepe

Ozkan Cengiz

0

About author

Related items

/ You may check this items as well

Transfer Döneminde ne Yaparsak Şampiyon Oluruz?

Göztepe tarihinin en kritik günlerine yaklaşıy...

Devamını Oku..

Ruhunda Hissedenler

Göztepe tarihinin en kritik günlerine yaklaşıy...

Devamını Oku..

Yapısal Reform

Göztepe tarihinin en kritik günlerine yaklaşıy...

Devamını Oku..

There are 0 comments